Co gryzie nasze zwierzaki?

Co gryzie nasze zwierzaki?

Pchły i kleszcze atakują!

Te owady i pajęczak potrafią przysporzyć zwierzakom niemałych problemów. A to za sprawą zarówno chorób, których są nosicielami, jak i tego, jak bardzo są uciążliwe. Gryzienie i to uciążliwe swędzenie niejednokrotnie doprowadza naszych pupili do szału. Dlatego, aby cieszyć się nieustającym zdrowiem i dobrym samopoczuciem warto pamiętać o zabezpieczeniu swojego psa oraz kota przed ewentualnym atakiem kleszczy oraz inwazją pcheł.

Pchły - skaczący, nieproszeni goście

Pchły są małymi pasożytami, które atakują różne gatunki zwierząt, w tym psy i koty. Ich obecność może negatywnie wpływać na zdrowie i samopoczucie zwierząt domowych.

Pchły mogą powodować swędzenie, podrażnienie skóry i uczucie dyskomfortu u psów i kotów. Zwierzęta często drapią się, gryzą i wylizują miejsca, gdzie pchły się zagnieżdżają. Skóra może stać się zaczerwieniona, a w przypadkach ciężkich infestacji pcheł może dojść do utraty sierści, powstawania ran czy infekcji skórnych.

Ukąszenia pcheł oraz ich ślina może prowadzić do silnych reakcji alergicznych objawiających się między innymi: świądem, utratą sierści, zapaleniem skóry i innymi problemami zdrowotnymi.

Jak zabezpieczyć swojego zwierzaka przed inwazją pcheł?

Aby chronić swojego psa lub kota przed pchłami, ważne jest regularne stosowanie skutecznych środków przeciwpchelnych, takich jak:

- spot-ony,
- szampony,
- obroże przeciwpchelne.

Regularne odkurzanie domu, mycie pościeli zwierzęcia oraz dokładne czyszczenie środowiska, w którym przebywa, również pomaga w zwalczaniu pcheł.

Czy obroża na pchły odstrasza również kleszcze?

Pamiętaj, że produkty na pchły nie zawsze ochronią Twojego pupila przed kleszczami! Jeśli nie wiesz, co wybrać przed zakupem skonsultuj się ze sprzedawcą lub lekarzem weterynarii.

O kleszczu słów kilka

Te małe, pasożytnicze stworzenia mogą wywołać poważne zagrożenia dla zdrowia naszych pupili. Łapcie porcję informacji, która pomoże zrozumieć, dlaczego warto zachować czujność.

Warto wiedzieć, jakie zagrożenia niesie za sobą ugryzienie kleszcza. Te małe pasożyty nie są jedynie uciążliwością, która powoduje świąd. Niestety, mogą one przenosić groźne choroby odkleszczowe. Te schorzenia, jeśli nie zostaną w porę zdiagnozowane i odpowiednio leczone, mogą prowadzić do poważnych powikłań, a nawet doprowadzić do śmierci zwierzaka.

Kleszcze są szczególnie aktywne w okresie letnim, gdy temperatura sprzyja ich rozmnażaniu się i żerowaniu. Dlatego należy zachować ostrożność podczas wizyt w lasach, parkach czy ogródkach. Po powrocie z takiego terenu trzeba dokładnie obejrzeć swojego psa / kota. Jeśli zauważycie kleszcza, starajcie się usunąć go, jak najszybciej. Warto pamiętać, że im krótszy czas pasożyt będzie znajdował się w ciele naszego zwierzęcia, tym mniejsze ryzyko zakażenia.

Nie możemy zapominać o profilaktyce, która może okazać się kluczowa w ochronie naszych psich i kocich przyjaciół przed kleszczami i pchłami.

W naszym sklepie zoologicznym zoozone.pl znajdziesz szeroką gamę produktów chroniących przed kleszczami i pchłami:

Preparaty przeciw pchłom i kleszczom oraz akcesoria uzupełniające w walce z tymi pasożytami - produkty dla zobaczysz tutaj DLA PSA.

Preparaty przeciw pchłom i kleszczom oraz akcesoria uzupełniające w walce z tymi pasożytami - produkty zobaczysz tutaj DLA KOTA.

WAŻNE! Pamiętajcie, że nie należy szarpać kleszcza ani smarować go olejami czy innymi substancjami. Najbezpieczniejszą metodą usuwania kleszczy jest użycie specjalnego narzędzia do wyjmowania kleszcza. Pęsety, haczyki i pętle znajdziesz w kategorii:

Psy > Pchły, kleszcze i pasożyty u psa > Akcesoria do usuwania kleszczy u psa

Koty > Pchły, kleszcze i pasożyty u kota > Akcesoria do usuwania kleszczy u kota

Po usunięciu kleszcza warto zwrócić uwagę na ewentualne objawy zakażenia, takie jak: rumień w miejscu ugryzienia, gorączka, bóle mięśni czy stawów. Jeśli zauważycie cokolwiek niepokojącego, niezwłocznie skonsultujcie się z lekarzem weterynarii. Im wcześniej zostanie podjęte leczenie, tym większe są szanse na uniknięcie powikłań.

Co mogę kupić, aby uchronić swojego zwierzaka przed atakiem kleszczy?

Istnieje kilka produktów, które można zastosować, aby uchronić swojego psa przed atakami kleszczy - oto kilka propozycji:

- obroże przeciwkleszczowe

Obroże te są impregnowane środkami chemicznymi odstraszającymi kleszcze. Są one łatwe w użyciu i mogą zapewnić ochronę przez określony okres czasu. Wybierz obrożę, która jest bezpieczna dla psa i zapewnia skuteczną ochronę przez kleszczami. Pamiętaj, że nie wszystkie obroże przeciwkleszczowe są skuteczne przeciwko wszystkim gatunkom kleszczy, więc sprawdź informacje na opakowaniu.

- preparaty na bazie fipronilu

Preparaty zawierające fipronil są stosowane do ochrony psów przed kleszczami. Są one dostępne w postaci kropli, które należy nakładać na skórę psa, zwykle na karku oraz przy ogonie. Preparaty te zapewniają długotrwałą ochronę przed kleszczami.

- preparaty na bazie permetryny

Permetryna to środek chemiczny, który może być stosowany do ochrony psów przed kleszczami.

- tabletki przeciwkleszczowe dostępne u lekarzy weterynarii

Tabletki mają działanie systemowe, co oznacza, że ​​po połknięciu przez psa substancje odstraszające kleszcze rozprzestrzeniają się po całym ciele zwierzęcia.

Jeśli masz wątpliwości, co do tego, jaki produkt wybrać, skonsultuj się z weterynarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek produktu przeciwkleszczowego.

Regularne sprawdzanie psa po spacerach, pod kątem obecności kleszczy i szybkie ich usuwanie jest również ważnym elementem profilaktyki.

Czy obroże przeciwkleszczowe i przeciwpchelne zabezpieczą mojego psa również przed komarami?

Obroże przeciwkleszczowe i przeciwpchelne nie są przeznaczone do ochrony psa przed komarami. Chociaż mogą zapewnić ochronę przed kleszczami i pchłami, skład chemiczny i działanie tych obroży zwykle nie odstraszają komarów.

5 TOP produktów na pchły i kleszcze dla kota:

5 TOP produktów na pchły i kleszcze dla psa:

Zostaw komentarz

* Nazwa:
* Email: (nie będzie publikowany)
* Komentarz:
Przepisz kod:
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności
zamknij
FB