Cocker Spaniel - opis i charakterystyka rasy

Cocker Spaniel to prawdziwy miks energii, urody i psiego uroku!

Wystarczy jedno spojrzenie w te wielkie, lśniące oczy cocker spaniela, aby stracić dla niego głowę. Nie pozwól się jednak zwieść ich słodkiemu wyglądowi! Cocker spaniel ma nieprzebrane pokłady energii i potrzebę kontaktu z ludźmi. Jeśli potrzebujesz kompana do wspólnej aktywności to ten psiak będzie idealnym towarzyszem. Cocker spaniel to przyjaciel, którego zawsze chciałeś mieć obok siebie. Jest to słodki piesek, pełen energii i gotowy do przeżywania wraz z właścicielem niesamowitych przygód.

Cocker Spaniel - charakterystyka rasy:

 • Przyjacielski i oddany

  Cocker spaniel jest psem o łagodnym i przyjaznym usposobieniu. Lubi być w towarzystwie ludzi i szybko staje się przyjacielem rodziny.

 • Aktywny i zwinny

  Cocker spaniel to pies, który potrzebuje dużo ruchu i aktywności. Lubi biegać, aportować, chodzić na spacery i bawić się na świeżym powietrzu.

 • Inteligentny 

  Cocker spaniel to pies, który lubi uczyć się nowych rzeczy i zwykle łatwo przyswaja nowe komendy. Jest posłuszny i chętnie wykonuje polecenia swojego właściciela.

 • Ładne futro

  Cocker spaniel ma gęste, jedwabiste futro, które wymaga regularnego czesania i pielęgnacji. Futro może być w różnych kolorach, takich jak: złoty, czarny, szary, czerwony i brązowy.

 • Wymaga opieki

  Cocker spaniel potrzebuje regularnej opieki weterynaryjnej, w tym regularnych szczepień i kontroli zdrowia. Ich długie uszy wymagają również regularnej higieny, aby zapobiegać infekcjom.

 • Lubi towarzystwo innych zwierząt

  Cockery zwykle świetnie się dogadują z innymi psami i zwierzętami domowymi, zwłaszcza jeśli są z nimi od wieku szczenięcego.

 • Skłonność do nadwagi

  Cocker spaniel może mieć skłonność do nadwagi, dlatego ważne jest, aby kontrolować ich dietę i zapewnić im wystarczającą ilość aktywności fizycznej.

Powyższe cechy charakteru i wyglądu psa rasy cocker spaniel sprawiają, że jest to niezwykle popularna rasa psów, zarówno jako towarzysz życia codziennego, jak i pies do pracy.

Pielęgnacja psa rasy cocker spaniel

Pielęgnacja sierści cocker spaniela to kluczowy element, który wpływa zarówno na jego wygląd, jak i zdrowie. Ten uroczy psiak, znany z długiej, gęstej i jedwabistej sierści, wymagają regularnej troski, aby utrzymać ją w doskonałej kondycji. Nie tylko przyczynia się to do zachowania pięknego wyglądu cocker spaniela, lecz również wpływa na jego ogólne samopoczucie i zdrowie. Cocker spaniel jest znany ze swojej charakterystycznej sierści, która jest jedną z jego najbardziej wyróżniającej się cech. Sierść cocker spaniela jest gęsta, jedwabista i miękka w dotyku. Należy jednak pamiętać, że sierść wymaga stałej uwagi, ponieważ łatwo się plącze i tworzą się w niej kołtuny.

Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji sierści cocker spaniela:

 1. Regularne mycie

  Cocker spaniel potrzebuje regularnego mycia, aby ich sierść pozostawała czysta i zdrowa. Mycie powinno odbywać się co najmniej raz na 6-8 tygodni lub częściej, jeśli zajdzie taka potrzeba.

  Szampony dla psów


  Odżywki dla psów

 2. Czesanie

  Codzienne czesanie jest ważne, aby uniknąć plątania i matowienia sierści. Można użyć miękkiej szczotki lub grzebienia dla psa, aby usunąć martwe włosy i rozczesać sierść. Szczególną uwagę należy zwrócić na obszary wokół uszu, łap i ogona, które są szczególnie narażone na plątanie.

  Wszystkie produkty do czesania dla piesków znajdziecie w naszym sklepie, w zakładce > Psy > Higiena i pielęgnacja > Czesanie i strzyżenie psa.

 3. Uszy

  Cocker spaniele jest narażony na infekcje uszu, dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać i czyścić uszy psa. Wystarczy przetrzeć uszy miękką szmatką lub gazą zwilżoną specjalnym płynem do czyszczenia uszu.

  Produkty do pielęgnacji uszu znajdziesz tutaj - kliknij.

 4. Pazury

  Psy wymagają regularnego przycinania pazurów, aby uniknąć nadmiernego zużycia i urazów. Można to zrobić samodzielnie korzystając z produktów takich, jak te z naszego sklepu zoologicznego (kliknij) lub w razie trudności należy skonsultować się z weterynarzem.


Pamiętaj, że pielęgnacja sierści cocker spaniela jest niezbędna, aby utrzymać psa w dobrym zdrowiu i dobrym samopoczuciu.


Podsumowując, cocker spaniele to wspaniałe psy, które są idealne zarówno dla aktywnych rodzin, jak i dla osób samotnych. Są inteligentne, łagodne i przyjazne, co czyni je doskonałymi towarzyszami na wiele lat. Jednak przed zdecydowaniem się na posiadanie cocker spaniela, ważne jest zrozumienie, że wymagają czasu, uwagi i regularnej pielęgnacji, aby zapewnić im szczęśliwe i zdrowe życie.

Zostaw komentarz

* Nazwa:
* Email: (nie będzie publikowany)
* Komentarz:
Przepisz kod:
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności
zamknij
FB