TROPICAL Terra Vigorept Mineral 100ml / 60g - mieszanka mineralna dla gadów i płazów

Producent: Francodex

5900469114834

 • Opis
 • Opinie

To nowoczesny preparat mineralny, nie zawierający witaminy D3. Dzięki temu jest to bezpieczny produkt do codziennego stosowania, który w prosty i skuteczny sposób dostarcza wapnia niezbędnego w diecie gadów i płazów. Bez ryzyka przedawkowania witamin. Stosowany regularnie wraz z VIGOREPT MULTIVIT zapewnia prawidłowy wzrost i rozwój. Przeciwdziała krzywicy (MBD) u gadów i płazów, a także innym niebezpiecznym dla zdrowia skutkom niedoboru wapnia.

- wiele źródeł wapnia
- bez witaminy D3

Przeciwdziała deformacjom skorupy u żółwi. Zawiera zróżnicowane źródła wapnia, w tym organiczny wapń z glonów Lithothamnium calcareum o wysokiej biodostępności. Lithothamnium calcareum jest również źródłem naturalnego, wysoce przyswajalnego magnezu i innych niezbędnych mikroelementów. Prawidłowa gospodarka mineralno-witaminowa przekłada się pozytywnie na apetyt, witalność, kondycję i zdolność do obrony przed infekcjami. Postać mikronizowanego proszku zapewnia dobre przyleganie produktu do powierzchni różnych owadów karmowych i pokarmów roślinnych.

Gady zamieszkujące terraria mimo starań swoich opiekunów nie otrzymują pokarmów tak bogatych w składniki mineralne i witaminy, z jakich mogą korzystać w swoim naturalnym środowisku. Hodowane masowo owady, choć bogate w białko i tłuszcz, są ubogie w wapń. Posiadają też nieprawidłowy stosunek wapnia do fosforu. Nie jest to pożywienie tak różnorodne, jak w naturze. Zazwyczaj gadzie menu w terrariach ogranicza się do 4–5 rodzajów owadów (świerszcze, karaczany, szarańcza, larwy mącznika młynarka, drewnojady), co jest tylko nikłym ułamkiem tego, co dostępne jest do zjedzenia dla zwierząt przebywających na wolności. Poza owadami gady zjadają często ślimaki, pareczniki, pająki i skorupiaki. Nie bez powodu „plankton łąkowy” był kiedyś uznawany za najlepsze źródło pokarmu dla gadów owadożernych. Dziś, z uwagi na powszechność stosowania pestycydów, jest niestety źródłem zbyt ryzykownym. Ponadto gleby i skały na terenach występowania utrzymywanych przez nas gatunków gadów są bardzo często o wiele bogatsze w niezbędne minerały, które zwierzęta pobierają na przykład poprzez zlizywanie. Wiele gadów ma też tendencję do instynktownego połykania fragmentów podłoża. Hobbyści na ogół nie mają dostępu do roślin i zwierząt typowych dla obszaru, z którego pochodzą trzymane przez nich gady, dlatego muszą korzystać z dostępnych zamienników, które nie zawsze pokrywają w pełni zapotrzebowanie zwierząt na składniki odżywcze, witaminy oraz makro- i mikroelementy. Rośliny z terenów suchych i półpustynnych mają często dużo większy poziom wapnia w tkankach niż zielenina oferowana przez nas w terrariach.

Napisz opinię

TROPICAL Terra Vigorept Mineral 100ml / 60g - mieszanka mineralna dla gadów i płazów

TROPICAL Terra Vigorept Mineral 100ml / 60g - mieszanka mineralna dla gadów i płazów

  Najbliższa wysyłka już za

  Zamów teraz:

  23,40 zł

  + -

  +41 zoozonków

  To jest najniższa cena w ciągu 30 dni

  Wyświetl historyczną cenę produktu

  Historyczna cena produktu

  TROPICAL Terra Vigorept Mineral 100ml / 60g - mieszanka mineralna dla gadów i płazów

  Najniższa cena produktu z dnia

  To jest najniższa cena w ciągu 30 dni

  Dostępność w magazynie

  Dostawa: od 12,90 zł

  Chcesz kupić produkt w naszym sklepie stacjonarnym? Zadzwoń i sprawdź jego dostępność

  Kontakt do sklepu

  Sklep Konstantynów Łódzki - Magazyn

  42 235 16 66

  Sklep Łódź - Tuszyńska

  512 645 057

  Sklep Łódź - Bratysławska

  42 298 99 10

  Sklep Łódź - Galeria Nowosolna

  42 942 00 80

  Sklep Łódź - Gojawiczyńskiej

  733 150 050

  Sklep Ksawerów

  575 043 088

  FB