SCANVET Zymodent Pasta 100ml

Producent: Scanvet

5391525730509

Specjalistyczna pasta enzymatyczna do higieny jamy ustnej dla psów i kotów. Skutecznie oczyszcza zęby z osadu, neutralizuje przykry zapach z jamy ustnej i zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego.

 • Opis
 • Skład
 • Opinie

SPECJALISTYCZNA PASTA ENZYMATYCZNA DO HIGIENY JAMY USTNEJ DLA PSÓW I KOTÓW

Stan uzębienia Twojego pupila to nie tylko kwestia zdrowotna, ale także – można powiedzieć – estetyczna. Stany zapalne w obrębie jamy ustnej i nadmiar bakterii powodują przykry zapach, który niestety skutecznie potrafi zepsuć każdą bliskość. Unikanie lizania czy odsuwanie się za każdym razem, kiedy kociak chce polizać lub psiak tylko otworzy pysk, z pewnością nie będzie komfortowe dla żadnej ze stron. Ciebie zniechęci do przebywania ze swoim przyjacielem, a jemu da powody do niepokoju. Do tego drobnoustroje osadzające się w jamie ustnej mogą negatywnie oddziaływać na cały organizm, co stanie się przyczyną znacznego pogorszenia kondycji psa lub kota. Niestety, podczas gdy Ty sięgasz po pastę i szczoteczkę, im trudno samodzielnie sobie poradzić. Ale możesz pomóc, stosując ZymoDent, specjalistyczną pastę enzymatyczną do higieny jamy ustnej dla psów i kotów. Skutecznie oczyszcza zęby z osadu, neutralizuje przykry zapach z jamy ustnej i zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego. Zawiera kompleks specjalnych enzymów, łagodny środek abrazyjny i związki cynku. Działanie składników pasty wzajemnie się uzupełnia, zapewniając skuteczną higienę jamy ustnej i zębów u zwierząt, co zapobiegnie namnażaniu się bakterii i odsunie w niepamięć problem nieprzyjemnego oddechu Twojego pupila.

JEDYNA PASTA Z REKOMENDACJĄ SEKCJI STOMATOLOGII PSLWMZ

ZymoDent jest polecany przez specjalistów z dziedziny stomatologii weterynaryjnej – jest to jedyna na rynku pasta dla zwierząt, która posiada rekomendację Sekcji Stomatologii Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt. Możesz więc być spokojny, że dokonałeś dobrego wyboru! Pasta jest bezpieczna w stosowaniu, nie wymaga płukania – zwierzak może ją połknąć. I z pewnością chętnie to zrobi, bo ZymoDent na pyszny, mięsny smak i kuszący zapach.

ZAWIERA LAKTOFERYNĘ – NATURALNY SKŁADNIK OBRONNY ŚLINY

Laktoferyna wykazuje naturalne działanie przeciwdrobnoustrojowe (wobec bakterii, wirusów i grzybów), immunomodulujące i przeciwzapalne oraz skutecznie ogranicza rozwój bakterii tworzących biofilm na powierzchni zębów. Laktoferyna jest naturalnym składnikiem obronnym śliny, jej skuteczność działania jest potwierdzona wieloma badaniami klinicznymi. Laktoferyna jest pomocna m.in. przy zapaleniach jamy ustnej, np. limfocytarno-plazmocytarne zapalenie dziąseł u kotów.

SKUTECZNY KOMPLEKS ENZYMATYCZNY (m.in. LAKTOPEROKSYDAZA, LIZOZYM)

Specjalne enzymy zawarte w paście, umożliwiają usuwanie osadu i płytki nazębnej oraz ograniczenie liczby bakterii. Jest to specjalny kompleks enzymatyczny (5 naturalnie występujących związków), który przypomina zestaw enzymów obronnych naturalnie obecnych w ślinie, m.in. system peroksydazy. Pośrednie związki procesów peroksydacji i innych zachodzących reakcji enzymatycznych w obecności soli izotiocyjanianowej wykazują silny efekt bakteriobójczy. Laktoperoksydaza hamuje także wydzielanie szkodliwych kwasów przez bakterie wchodzące w skład płytki nazębnej. Lizozym niszczy ścianę komórkową bakterii, dodatkowo zaburza wzrost drobnoustrojów, ograniczając ich możliwość przyswajania glukozy. ZymoDent jest najlepszym środkiem do ochrony jamy ustnej zwierząt, który zapobiegnie powstawaniu kamienia nazębnego, poprawi stan uzębienia Twojego psa i zapobiegnie nawrotom problemów związanych ze złą kondycją jego zębów.

SKUTECZNIE OCZYSZCZA ZĘBY I ZAPOBIEGA POWSTAWANIU KAMIENIA NAZĘBNEGO

Pasta zawiera delikatny środek abrazyjny na bazie mikrodrobinek krzemionki, który razem z aktywnymi enzymami zapewnia łagodne, mechaniczne oczyszczanie zębów i redukcję istniejącej płytki nazębnej, nawet w przypadku braku szczotkowania. Specjalna konsystencja pasty umożliwia jej działanie na powierzchni zębów. Zwierzę ruszając językiem dokładnie rozprowadza pastę i umożliwia mechaniczne ścieranie dzięki zawartości krzemowych drobinek. Ten delikatny środek abrazyjny jest bezpieczny dla szkliwa. W celu zwiększenia skuteczności, możesz wspomóc działanie pasty poprzez szczotkowanie zębów swojego ulubieńca, pod warunkiem, że nie wiąże się to z żadnym stresem ani dla niego, ani dla Ciebie.

NEUTRALIZUJE NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z JAMY USTNEJ

Działanie to jest możliwe dzięki zawartości cynku – składnik ten neutralizuje halitozę (czyli nieprzyjemny zapach z jamy ustnej). Halitoza zwykle wywoływana jest przez lotne związki siarki (VSC – volatile sulphur compounds), powstające w wyniku metabolizmu mikroflory jamy ustnej. W obecności cynku związki te zostają przekształcone w bezwonne i nieszkodliwe siarczany. Nieprzyjemny zapach z psiego lub kociego pyszczka to jeden z najczęstszych, choć nie najpoważniejszy problem, który potrafi znacznie ochłodzić wzajemne stosunki. Zapobieganie mu wpłynie nie tylko na zdrowie Twojego pupila, ale również na Wasze wzajemne, szczęśliwe relacje. Co więcej – profilaktyczne stosowanie pasty z pewnością przyczyni się do ograniczenia, a nawet zaprzestania stosowania skomplikowanych i stresujących dla zwierzaka zabiegów dentystycznych u weterynarza, co z pewnością przyniesie mu dużą ulgę, a Tobie pozwoli zaoszczędzić zarówno nerwy, jak i pieniądze.

OPAKOWANIE ZAWIERA MIĘKKĄ SZCZOTECZKĘ DO ZĘBÓW

Szczotkowanie zwiększa skuteczność działania pasty, ale nie jest konieczne. Pastę można umieścić na powierzchni zębów palcem, dodatkowo można umyć zęby gazikiem lub delikatną szczoteczką (np. dołączoną do opakowania). Pamiętaj jednak, by nie robić niczego na siłę – może to skutecznie zniechęcić zwierzę zarówno do czynności, jak i do samego preparatu.

WYSOKA WYDAJNOŚĆ I ATRAKCYJNY SMAK

1 opakowanie pasty wystarcza na ok 50 dni stosowania u kotów i małych psów. Atrakcyjny smak sprawia, że zwierzęta szybko przyzwyczajają się do stosowania pasty i chętnie poddają się zabiegowi, który jest dla nich przyjemny i bezproblemowy. Odpowiednią ilość pasty uzyskuje się za pomocą higienicznego dozownika, dzięki temu używanie pasty jest niezwykle wygodne. Nie ma też ryzyka jej wylania czy zabrudzenia.

NAGRODA „PRODUKT ROKU 2018” BRANŻY ZOOLOGICZNEJ

ZymoDent został wyróżniony nagrodą „Produkt Roku 2018” branży zoologicznej w niezależnym plebiscycie magazynu Zoobranża. Możesz mieć więc pewność, że wybierając ZymoDent, zadbasz o higienę jamy ustnej swojego pupila w najlepszy sposób.

Uwaga! Z dbałości o środowisko, karton użyty do produkcji zewnętrznych opakowań produktów, wykonany jest z materiałów pochodzących z recyklingu, a przy jego produkcji nie zostały użyte chemikalia do wybielania – dlatego opakowania mogą różnić się od siebie kolorem.

Sposób użycia:
Pastę stosować regularnie, raz dziennie. Można używać do szczotkowania zębów przy użyciu dołączonej do opakowania szczoteczki – wówczas skuteczność pasty jest jeszcze lepsza. Jeśli szczotkowanie jest niemożliwe, wówczas wystarczy nałożyć pastę na powierzchnię zębów po obu stronach jamy ustnej, a specjalna konsystencja pasty umożliwia działanie składników enzymatycznych i łagodne oczyszczanie mechaniczne. W razie potrzeby przed rozpoczęciem stosowania pasty należy skonsultować się z lekarzem weterynarii, gdyż może być konieczne usunięcie kamienia nazębnego w gabinecie weterynaryjnym.

Pastę stosuje się w następującej ilości:
Koty i psy <10kg m.c. – 1 porcja
Psy 10-20 kg m.c. –  2 porcje
Psy >20 kg –  3 porcje
Zwierzęta > 100kg – 4 porcje

1 porcja = 1 naciśnięcie pompki dozownika

W razie wątpliwości dotyczących stosowania pasty lub sposobu pielęgnacji jamy ustnej u zwierzęcia należy skontaktować się z lekarzem weterynarii.

Skład SCANVET Zymodent Pasta:

- peptydy mleka(laktoferyna, laktoperoksydaza), lizozym, sól izotiocyjanianowa, oksydaza glukozowa, krzemionka (środek abrazyjny), chelat cynku, substancje pomocnicze, aromat mięsny

Napisz opinię

SCANVET Zymodent Pasta 100ml

SCANVET Zymodent Pasta 100ml

Specjalistyczna pasta enzymatyczna do higieny jamy ustnej dla psów i kotów. Skutecznie oczyszcza zęby z osadu, neutralizuje przykry zapach z jamy ustnej i zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  Najbliższa wysyłka już za

  Zamów teraz:

  64,90 zł

  + -

  +115 zoozonków

  To jest najniższa cena w ciągu 30 dni

  Wyświetl historyczną cenę produktu

  Historyczna cena produktu

  SCANVET Zymodent Pasta 100ml

  Najniższa cena produktu z dnia

  To jest najniższa cena w ciągu 30 dni

  Dostępność w magazynie

  Dostawa: od 12,90 zł

  Chcesz kupić produkt w naszym sklepie stacjonarnym? Zadzwoń i sprawdź jego dostępność

  Kontakt do sklepu

  Sklep Konstantynów Łódzki - Magazyn

  42 235 16 66

  Sklep Łódź - Tuszyńska

  512 645 057

  Sklep Łódź - Bratysławska

  42 298 99 10

  Sklep Łódź - Galeria Nowosolna

  42 942 00 80

  Sklep Łódź - Gojawiczyńskiej

  733 150 050

  Sklep Ksawerów

  575 043 088

  FB