SCANVET KetoScan Plus - Specjalistyczny szampon z ketokonazolem i chlorheksydyną 100ml

Producent: Scanvet

5901742081058

Specjalistyczny szampon do pielęgnacji skóry i okrywy włosowej psów i kotów ze skłonnością do dermatoz i stanów zapalnych skóry na tle bakteryjnym i grzybiczym oraz mieszanych.

 • Opis
 • Skład
 • Opinie

SPECJALISTYCZNY HIPOALERGICZNY SZAMPON WETERYNARYJNY, ZAWIERA SKŁADNIKI O DZIAŁANIU ANTYSEPTYCZNYM

Matowa sierść i przykry zapach – nie zawsze jest to naturalne i „typowo zwierzęce”, często bowiem może chodzić o problemy zdrowotne, szczególnie złą kondycję skóry, której czasem nie widać pod gęstym płaszczykiem sierści. Dlatego też warto, a nawet należy, od czasu do czasu zafundować swojemu przyjacielowi przyjemną, a zarazem bardzo pożyteczną kąpiel, z użyciem specjalistycznych środków, które pomogą zwalczyć ewentualne problemy skórne i zapobiegną powstawaniu nowych. Ketoscan plus to nowoczesny szampon do pielęgnacji skóry i okrywy włosowej psów i kotów ze skłonnością do dermatoz i stanów zapalnych skóry na tle bakteryjnym, grzybiczym oraz infekcji mieszanych bakteryjno-grzybiczych (bakterie, drożdżaki Malassezia spp i dermatofity). Składniki wchodzące w skład szamponu – Ketokonazol 1% i Chlorheksydyna 3% – są wysoce skuteczne w przywracaniu prawidłowego składu mikroflory skóry i bardzo bezpieczne u zwierząt. Substancje pomocnicze, wchodzące w skład szamponu, mają łagodne właściwości myjące i mogą być stosowanie nawet przy podrażnionej skórze. Szampon ma pH dostosowane do skóry zwierząt, więc nie wywołuje niepożądanych odczynów czy podrażnień. Składniki Ketoscan Plus działają też antyseptycznie, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo przy jednoczesnym zachowaniu doskonałych właściwości myjących i pielęgnacyjnych. Można więc powiedzieć, że to idealny szampon dla psów i kotów, po którym Twój pupil poczuje się dopieszczony, a Ty będziesz miał pewność, że podarowałeś mu nie tylko przyjemność, ale i zdrowie.

SKUTECZNA POMOC DLA ZWIERZĄT Z PROBLEMAMI SKÓRNYMI- WSPOMAGANIE LECZENIA I PROFILAKTYKA

Szampon może być stosowany pomocniczo przy wszystkich problemach dermatologicznych, w których dochodzi do nadkażeń bakteryjnych, przerostu drożdżaków z rodzaju Malassezia spp, grzybic. Składniki Ketoscan zapobiegają nadmiernemu namnażaniu się patogenów na skórze i redukują nadmierną proliferację bakterii i grzybów, w tym drożdżaków Malassezia spp. Ma to także swoje odwołanie w charakterystycznym „psim” lub „kocim” zapachu, który zostaje zneutralizowany, z jednoczesnym zachowaniem naturalnego pH skóry pupila.
Szampon może być wykorzystany w celach profilaktycznych, po kontakcie z innymi zwierzętami, które mogą być potencjalnym źródłem patogenów (udział w wystawach, pobyt w schronisku, hotelu dla zwierząt, salonie groomerskim, a także gabinecie weterynaryjnym) oraz po zabrudzeniu, wytarzaniu w nieczystościach, kąpieli w zbiornikach wodnych czy kałużach.
Ketoscan Plus może być stosowany przy skłonnościach do stanów zapalnych skóry, dermatoz, alergiach i stanach nadwrażliwości (atopia, alergie pokarmowe, alergie kontaktowe) oraz przy chorobach pasożytniczych (APZS, Nużyca, Świerzb). Działa profilaktycznie, więc może być stosowany zarówno podczas nieplanowanych, jak i sezonowych kąpieli.

SKUTECZNOŚĆ DZIAŁANIA – WZAJEMNE ODDZIAŁYWANIE SUBSTANCJI

Substancje użyte w szamponie gwarantują przywrócenie równowagi mikrobiologicznej skóry. Warto przyjrzeć się bliżej ich konkretnym działaniom:
Ketokonazol hamuje rozwój niekorzystnych grzybów, w tym drożdżaków Malassezia pachydermatis. Szamponoterapia może ograniczyć tendencję do pojawiania się drożdżaków.
Chlorheksydyna – posiada właściwości antyseptyczne, substancja o działaniu przeciwgrzybicznym i przeciwbakteryjnym, wysoce aktywna zwłaszcza w stosunku do gronkowców z rodzaju Staphylococcus intermedius i Staphylococccus aureus i bakterii G+. Oporność gronkowców na chlorheksydynę jest wyjątkowo rzadka.
Działanie tych substancji aktywnych wzajemnie się uzupełnia, Ketokonazol w koncentracji 1% oraz chlorheksydyna w koncentracji 3% gwarantują wysoce skuteczne działanie antyseptyczne. Dodatkowo, jednym ze składników szamponu jest benzoesan sodu, który wykazuje działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Skóra i sierść Twojego pupila będą więc solidnie oczyszczone i zabezpieczone przed kolejnym atakiem drobnoustrojów.

JAKOŚĆ, BARDZO DOBRE WŁAŚCIWOŚCI MYJĄCE I PIELĘGNACYJNE ORAZ WYSOKA WYDAJNOŚĆ

W Ketoscan Plus znajdują się tylko najwyższej jakości składniki, pozbawione właściwości drażniących i alergizujących. Ketokonazol i Chloheksydyna to substancje od wielu lat wykorzystywane w szamponoterapii, a składniki pomocnicze szamponu zawierają substancje myjące i pianotwórcze o właściwościach łagodzących, nawilżających, delikatnie złuszczających naskórek a, także mających zdolność odbudowania warstwy lipidowej. Szampon normalizuje pH skóry. Podczas kąpieli Twój przyjaciel poczuje się niczym w SPA, Ty zaś będziesz mieć pewność, że nie tylko sprawiasz mu ogromną przyjemność, ale także należycie dbasz o jego zdrowie.
Ketoscan Plus nie zawiera siarczanów SLES, SLS, czyli tanich detergentów, często wywołujących świąd, podrażnienia, odpowiedzialnych za wysuszenie skóry i uczulenia. Ketoscan Plus nie zawiera parabenów i środków zapachowych, które mogą wywołać podrażnienia i odczyny alergiczne. Tych samych składników unika się w szamponach dla ludzi, dlatego można mieć pewność, że Ketoscan jest dobrym wyborem.

BEZPIECZEŃSTWO I TROSKA O ŚRODOWISKO

Substancje użyte w szamponie działają miejscowo, nie wchłaniają się do organizmu. Mogą być bezpiecznie stosowanie u zwierząt z dysfunkcją wątroby i nerek. Miejscowa szamponoterapia pozwala też na zmniejszenie ilości stosowanych antybiotyków w leczeniu zwierząt i jest zgodna z rekomendacjami Narodowego Programu Ochrony Antybiotyków.
Dobrze przeprowadzona kąpiel, z użyciem najlepszych środków, to gwarancja zdrowia i dobrej kondycji skóry i sierści pupila. Wiąże się to nie tylko z jego szczęściem, zdrowiem i komfortem, ale także ograniczeniem wydatków związanych z wizytami u weterynarza i koniecznością podawania leków, często chemicznych i niepotrzebnie obciążających organizm. Kąpiel psa lub kota ma też inną stronę – to wejście na kolejny poziom bliskości i zacieśnianie wzajemnej więzi, z których zarówno Ty, jak i Twój przyjaciel, wyniesiecie same korzyści.

Uwaga! Z dbałości o środowisko, karton użyty do produkcji zewnętrznych opakowań produktów, wykonany jest z materiałów pochodzących z recyklingu, a przy jego produkcji nie zostały użyte chemikalia do wybielania – dlatego opakowania mogą różnić się od siebie kolorem.

Uwaga! Zmiana koloru szamponu Ketoscan Plus! Zmiana koloru szamponu (z zielonkawo-żółtego na różowo-czerwony) związana jest z kwestiami technologicznymi, nie ma wpływu na jakość ani skuteczność produktu, nowa formulacja jest przyjazna dla skóry.

Skład SCANVET KetoScan Plus - Specjalistyczny szampon z ketokonazolem i chlorheksydyną:

- Aqua, Lauramidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Chlorhexidin Digluconate, Oleamide DEA, Ketoconazole, PEG-75 Lanolin, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Hydrolyzed Collagen, Lactic Acid, Sodium Benzoate, C.I. 16255


Napisz opinię

SCANVET KetoScan Plus - Specjalistyczny szampon z ketokonazolem i chlorheksydyną 100ml

SCANVET KetoScan Plus - Specjalistyczny szampon z ketokonazolem i chlorheksydyną 100ml

Specjalistyczny szampon do pielęgnacji skóry i okrywy włosowej psów i kotów ze skłonnością do dermatoz i stanów zapalnych skóry na tle bakteryjnym i grzybiczym oraz mieszanych.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  Najbliższa wysyłka już za

  Zamów teraz:

  35,70 zł

  + -

  +63 zoozonków

  To jest najniższa cena w ciągu 30 dni

  Wyświetl historyczną cenę produktu

  Historyczna cena produktu

  SCANVET KetoScan Plus - Specjalistyczny szampon z ketokonazolem i chlorheksydyną 100ml

  Najniższa cena produktu z dnia

  To jest najniższa cena w ciągu 30 dni

  Dostępność realizacja do 3 dni

  Dostawa: od 12,90 zł

  Chcesz kupić produkt w naszym sklepie stacjonarnym? Zadzwoń i sprawdź jego dostępność

  Kontakt do sklepu

  Sklep Konstantynów Łódzki - Magazyn

  42 235 16 66

  Sklep Łódź - Tuszyńska

  512 645 057

  Sklep Łódź - Bratysławska

  42 298 99 10

  Sklep Łódź - Galeria Nowosolna

  42 942 00 80

  Sklep Łódź - Gojawiczyńskiej

  733 150 050

  Sklep Ksawerów

  575 043 088

  FB