SCANVET Arthroflex Omega Kot - żel 50ml

Producent: Scanvet

5391475002022

Arthroflex Omega Kot to skuteczny produkt o działaniu chondroprotekcyjnym, stworzony specjalnie dla kotów. Wspomaga zdrowie stawów u kotów, polecany przy zwyrodnieniach, stanach zapalnych i innych problemach z układem ruchu.

 • Opis
 • Skład
 • Opinie

Koty to specyficzne stworzenia. Tak samo kochają ruch, jak i wypoczynek. By mogły w pełni cieszyć się swoim jakże ekscytującym, kocim życiem, potrzebne jest im odpowiednie wsparcie, by jak najdłużej cieszyły się dobrą kondycją kości, mięśni i stawów. Arthroflex Omega Kot to pierwszy preparat stworzony specjalnie dla kotów, uwzględniający specjalne wymagania tych osobliwych zwierzaków.

ARTHROFLEX OMEGA KOT – PIERWSZY W POLCE ORYGINALNY PRODUKT DLA KOTÓW

Arthroflex Omega Kot to pierwszy w Polsce preparat o działaniu chondroprotekcyjnym, stworzony specjalnie dla kotów. Jakość, skuteczność i bezpieczeństwo preparatu jest zweryfikowane ponad 10-letnią obecnością na rynku oraz potwierdzone wdzięcznością zarówno kotów, jak i ich właścicieli.

BOGATY SKŁAD I WSPÓLNE DZIAŁANIE SUBSTANCJI AKTYWNYCH

Mechanizm działania żelu Arthroflex Omega Kot oparty jest o synergię działania składników będących elementami budulcowymi stawów, z udziałem witamin i minerałów, a także naturalnych składników o działaniu przeciwzapalnym. Glukozamina, Chondroityna, MSM, kwasy omega 3 (EPA, DHA), mangan i witamina C i E to substancje wykazują kompleksowe działanie przy terapii chorób stawów i pomagają kot korzystać z pełni ich ruchowego potencjału.

Glukozamina – jest prekursorem GAG, stymuluje produkcję proteoglikanów i kolagenu, wspomaga regenerację chrząstek i poprawia ruchomość stawów.

Chondroityna – to główny składnik macierzy chrząstki, zapewniający jej prawidłowe uwodnienie co wpływa na jej elastyczność i właściwości amortyzujące. Hamuje aktywność enzymów niszczących chrząstkę.

MSM – jest źródłem organicznej siarki, zapewniającym materiał budulcowy do odbudowy chrząstki. Ma bardzo dobre właściwości antyoksydacyjne i neutralizujące szkodliwe działanie wolnych rodników.

Kwasy omega 3 ( EPA/DHA) – kwas eikozopantoenowy EPA i kwas dokozahakseanowy mają silne i kliniczne potwierdzone właściwości przeciwzapalne. Efekt ich działanie zwiększa się wraz z czasem trwania kuracji. Ograniczają syntezę mediatorów zapalenia powstających z kwasu arachidonowego i ograniczają degenerację chrząstek stawowych.

Witamina C – jest kofaktorem zapewniającym prawidłową syntezę kolagenu. Jako silny antyoksydant chroni organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Witamina E – jest silnym antyoksydantem, wspomaga działanie kwasów omega 3.

Mangan – jest kofaktorem zapewniającym prawidłowe funkcjonowanie enzymów biorących udział w syntezie kolagenu i GAG
Półpłynna forma preparatu gwarantuje najlepsze wchłanianie substancji aktywnych z przewodu pokarmowego do organizmu, jest też wyjątkowo wygodna dla opiekuna kota.

SMAKOWITOŚĆ, WYGODA I PRECYZJA DAWKOWANIA

Arthroflex Omega Kot ma pyszny, łososiowy smak i kuszący aromat, dlatego jest chętnie zjadany przez większość kotów. Objętość podawanych dawek jest niewielka – u kotów, które chętnie przyjmują preparat żel można podać na miseczce lub po zmieszaniu z karmą. U kotów, które podchodzą bardziej sceptycznie, można wykorzystać metodę aplikacji żelu bezpośrednio na kota np. ma łapkę lub klatkę piersiową – kot zliże sobie preparat podczas czyszczenia sierści.
Odpowiednią, uzależnioną od masy ciała kota ilość żelu odmierza się za pomocą pompki – nie dochodzi do zanieczyszczenia preparatu. Butelka z tworzywa PET chroni preparat przed ryzykiem uszkodzenia opakowania, a pompka umożliwia precyzyjne dawkowanie i skutecznie zapobiega przed rozlaniem się żelu.

DUŻA WYDAJNOŚĆ

Arthroflex Omega Kot charakteryzuje się dużą wydajnością, wynikającą z wysokiej koncentracji substancji aktywnych zawartych w preparacie. Żel Arthroflex Omega kot ma bardzo skoncentrowaną formę, co umożliwia podanie dużej ilości substancji aktywnych w niewielkiej objętości żelu. Jedno naciśnięcie pompki jest dzienną dawką zalecaną dla kota o masie ciała 5 kg. Przy codziennym podawaniu Arthroflex Omega Kot, opakowanie o pojemności 50 ml wystarczy prawie na miesiąc terapii.

UZNANIE KONSUMENTÓW

Skuteczność, wysoka smakowitość i prostota podania skutkują bardzo dobrymi opiniami ze strony użytkowników preparatu. Arthroflex Omega Kot cieszy się dużym uznaniem wśród lekarzy weterynarii, hodowców i właścicieli kotów. Same koty również się nie skarżą, co więcej – ich sprawność, chęć zabawy i energia tylko potwierdzają skuteczność działania smakowitego żelu.

Uwaga! Z dbałości o środowisko, karton użyty do produkcji zewnętrznych opakowań produktów, wykonany jest z materiałów pochodzących z recyklingu, a przy jego produkcji nie zostały użyte chemikalia do wybielania – dlatego opakowania mogą różnić się od siebie kolorem.

Dawkowanie:

Koty o masie ciała do 5 kg - 2 ml dziennie

o masie ciała powyżej 5 kg - 4 ml dziennie

1 ml = 1 naciśnięcie pompki dozownika.

Podawać na przednią łapę (co zachęci kota do zlizania preparatu) lub z pokarmem. Po 3-4 tygodniach dzienną dawkę można zmniejszyć (zazwyczaj o połowę) w zależności od indywidualnego zapotrzebowania zwierzęcia.

Zawartość w 2 ml:

Glukozamina 300 mg, Chondroityny siarczan

110 mg, MSM 100 mg, Omega 3 100 mg

Witamina C 20 mg, Witamina E 20 mg, Mangan 5 mg

Uwagi:

Wyłącznie dla zwierząt.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Wartość odżywcza: 214 kcal/100g

Skład SCANVET Arthroflex Omega Kot - żel:

- Glukozamina 300 mg/2 ml, MSM (dimetylosulfon) 100 mg/2 ml, Witamina C (E300) 20 mg/2 ml, Mangan (E5) w postaci siarczanu manganu jednowodnego 5 mg/2 ml, Gliceryna, Chondroityny siarczan 110 mg/2 ml, Omega 3 (Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe) 100 mg/2 ml, Witamina E (E306) 20 mg/2 ml, Sorbitol, Na < 0,05 mg/kg, Ca < 0,05 mg/kg

Analiza składu SCANVET Arthroflex Omega Kot - żel:

- Białko surowe 6,7%, Popiół surowy 1,6%, Zawartość wilgoci 45,8%, Węglowodany 46,6%, Tłuszcz surowy 0,1%, Włókno surowe < 0,5%

Napisz opinię

SCANVET Arthroflex Omega Kot - żel 50ml

SCANVET Arthroflex Omega Kot - żel 50ml

Arthroflex Omega Kot to skuteczny produkt o działaniu chondroprotekcyjnym, stworzony specjalnie dla kotów. Wspomaga zdrowie stawów u kotów, polecany przy zwyrodnieniach, stanach zapalnych i innych problemach z układem ruchu.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  Zamów w ciągu:
  a dzisiaj wyślemy paczkę!

  Zamów teraz:

  51,10 zł

  + -

  +90 zoozonków

  To jest najniższa cena w ciągu 30 dni

  Wyświetl historyczną cenę produktu

  Historyczna cena produktu

  SCANVET Arthroflex Omega Kot - żel 50ml

  Najniższa cena produktu z dnia

  To jest najniższa cena w ciągu 30 dni

  Dostępność w magazynie

  Dostawa: od 12,90 zł

  Chcesz kupić produkt w naszym sklepie stacjonarnym? Zadzwoń i sprawdź jego dostępność

  Kontakt do sklepu

  Sklep Konstantynów Łódzki - Magazyn

  42 235 16 66

  Sklep Łódź - Tuszyńska

  512 645 057

  Sklep Łódź - Bratysławska

  42 298 99 10

  Sklep Łódź - Galeria Nowosolna

  42 942 00 80

  Sklep Łódź - Gojawiczyńskiej

  733 150 050

  Sklep Ksawerów

  575 043 088

  FB