BAYER Kiltix 38cm

 • Opis
 • Opinie
Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie wystawiamy faktur VAT na produkty OTC (m.in. Kiltix) dla sklepów zoologicznych oraz gabinetów weterynaryjnych.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami produkt można zakupić tylko w przypadku odbioru osobistego lub zlecenia odbioru wybranej firmie kurierskiej.

BAYER Kiltix 38cm

Kiltix dla małych psów 38cm - 1,25 g + 0,28 g, propoksur + flumetryna/obroża

Do zwalczania i ochrony przed inwazją kleszczy z gatunku Rhipicephalus sanguineus oraz Ixodes ricinus, jak też pcheł Ctenocephalides canis, Ctenocephalides felis u psów. Działanie preparatu rozpoczyna się w ciągu pierwszej doby od założenia obroży i utrzymuje się przez sześć miesięcy.

Skład:
- Kiltix 38cm - Propoksur 1,25 g, Flumetryna 0,28

Informacje dodatkowe:

PRZECIWWSKAZANIA:
Nie stosować u psów chorych, z rozległymi zmianami skóry oraz będących w okresie rekonwalescencji.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:
W sporadycznych przypadkach w pierwszych dniach po założeniu obroży może

wystąpić lekkie swędzenie skóry. W przypadku silnej reakcji nadwrażliwości należy natychmiast zdjąć obrożę.

O wystąpieniu działań niepożądanych po podaniu tego produktu lub zaobserwowaniu jakichkolwiek niepokojących objawów nie wymienionych w ulotce ( w tym również objawów u człowieka na skutek kontaktu z lekiem), należy powiadomić właściwego lekarza weterynarii, podmiot odpowiedzialny lub Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

DAWKOWANIE I DROGI PODANIA:
Dla psów o masie ciała do 10 kg stosujemy jedną obrożę długości ok. 35 cm (12,5 g) zapinając ją luźno na szyi zwierzęcia

ZALECENIA DO PRAWIDŁOWEGO PODANIA:
Obrożę należy wyjąć ze szczelnego opakowania, rozwinąć i usunąć plastikowe ograniczniki na gładkiej wewnętrznej stronie obroży, trzymając za końce kilkakrotnie lekko rozciągając dla ułatwienia wydostawania się substancji aktywnej, a następnie założyć luźno na szyi zwierzęcia przeciągając przez klamerkę. Obroża powinna być noszona stale z wyjątkiem kąpieli. Można ją założyć ponownie gdy sierść wyschnie. W pojedynczych przypadkach w czasie noszenia obroży możliwa jest inwazja kleszczy, które odpadają najpóźniej po trzech dniach bez ssania krwi.

SPECJALNE OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:
Obroża Kiltix przeznaczona jest wyłącznie do stosowania zewnętrznego.

Podczas zakładania obroży unikać zbyt długiego kontaktu z preparatem. Po założeniu umyć dokładnie ręce. Osoby, u których wystąpiło uczulenie na składniki preparatu powinny unikać bezpośredniego z nim kontaktu. Małe dzieci i niemowlęta nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z psami noszącymi obrożę.

W przeprowadzonych na kilku gatunkach badaniach laboratoryjnych nie zaobserwowano żadnych negatywnych skutków stosowania preparatu w okresie ciąży lub laktacji.

Nie są znane, jednak nie zaleca się jednoczesnego stosowania innych insektycydów.

OZNAKOWANIE OPAKOWAŃ, ULOTKA INFORMACYJNA

Napisz opinię

BAYER Kiltix 38cm

BAYER Kiltix 38cm

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  Zamów teraz:

  53,20 zł

  + -

  +100 zoozonków

  Dostępność: Od ręki

  Dostawa: od 10,90 zł

  Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności
  zamknij
  FB